Pozdrav Katky z Rice Lake 2

Zdravím všechny!

Po několika měsících se opět hlásím ze zasněženého Rice Lake. I když se to většině z nás nelíbí, pro nás studenty jsou zimní prázdniny u konce a s nimi i Vánoce, pro mě nejkrásnější svátky roku. Vánoce tráví většina lidí s rodinou a kamarády, stejně jako tady v Americe, kdy jsou lidé schopni cestovat celé dny, aby po roce opět potkali své nejbližší. S odchodem Vánoc se také přiblížil čas, kdy se bude měnit term. Já si vybrala Outdoor Adventures (venkovní aktivity), Psychologii, Veterinary Science (věda o zvířatech)  a Biologii.

Celý poslední týden školy se nesl v duchu odpočinku a Vánoc. Některé dny jsme měli určené, co si na sebe máme vzít a jelikož se v úterý ve škole konaly odběry krve, tak na sobě většina lidí měla výraznou červenou barvu. Středa patřila odpočinku a klidu, a tak jsme byli v pyžamu, ve čtvrtek jste na téměř na každém mohli vidět vánoční ponožky vytažené až ke kolenům, což ještě umocňovaly pantofle a poslední den, v pátek byl uzavřen vánočními svetry. Většina vsadila na  svetr v červené a zelené barvě a ti bláznivější měli například svetr, který hrál ,,Rolničky, rolničky“.

Den před Vánoci jsme s mojí host rodinou vyrazili k babičce, abychom si vyzvedli dárečky a strávili s ní pěkný den. Sešlo se nás skoro třicet, a to přitom byli pouze lidé z rodiny mého host taťky. Celé odpoledne jsme strávili hraním různých společenských her a atmosféra byla tak příjemná, že jsme u babičky nakonec přespali.

Probudili jsme se do Štědrého dne. Určitě víte, že Američané slaví Vánoce 25.12., ale má  rodina slaví Vánoce stejně jako my v Čechách. S dárečky to je tady úplně jiné než u nás, protože si je lidé dávají pod stromeček v průběhu prosince, zatímco u nás jsou do poslední chvíle utajeny. Velmi jsem proto obdivovala hlavně malé děti, které vydrží skoro celý měsíc koukat na zabalené dárky. Samotný večer se velmi podobal tomu našemu. Ke štědrovečerní večeři zasedlo i několik dalších příbuzných a i když jsem se bohužel nedočkala kapra s bramborovým salátem, mohla jsem ochutnat tradiční americkou vánoční večeři, což byla šunka, bramborová kaše, fazole, jablečný koláč a mnoho dalších dobrot. Rozbalování dárečků nám chvíli zabralo. Jelikož jsme všichni dostali spoustu oblečení, následovala módní přehlídka. 

Následovaly dva dny, které jsme strávili pouze poleháváním a koukáním na americké vánoční filmy. Musím uznat, že já osobně dávám přednost tomu našemu českému Ježíškovi před Santou Clausem. Po řádném odpočinku jsme další dny trávili objížděním všech příbuzných a dva dny před Novým rokem jsme vyrazili k rodičům mojí host mamky, kde se nás opět sešlo opravdu hodně. Přijeli i příbuzní z Michiganu a Ohia.  Užívali jsme si společného rodinného času a hráli různé hry. Nejvíce mě zaujala hra ,,Bílý slon“, kdy každý přinesl jeden vtipný dárek a poté o ně probíhalo losování. Já jsem si vylosovala nádherné náušnice ze sušeného masa. A jelikož o sníh tady rozhodně nouze není, tak jsme hodně času trávili bobováním a stavěním sněhuláků.

Na oslavu Nového roku jsme mohli pozvat i pár kamarádů. S mojí host rodinou máme v oblibě hrát různé hry a jinak tomu nebylo ani tento večer. Velmi jsme se bavili a zábava byla tak skvělá, že jsme skoro zapomněli, že se blíží půlnoc. Většina lidí si toho vůbec nevšimla, ale já jsme jim tom připomněla, protože jsme s kamarádkami začaly po celém domě vykřikovat ,,Happy New Year“. Prvního ledna pak byla teprve ta pravá adrenalinová legrace, když jsme se s mojí host rodinou rozhodli „bobovat“ na zamrzlém jezeře. Můj bratr Austin řídil čtyřkolku a my ostatní jsme si na lano přivázané ke čtyřkolce přivázali boby. Musím uznat, že tohle byla snad nejlepší věc, kterou jsem kdy dělala. Můj bratr se rozhodně nebál šlápnout na plyn, takže se párkrát stalo, že nejenom boby, ale i my jsme lítali vzduchem, takže jsme do roku 2018 doslova vletěli.

Doufám, že jste všichni měli krásné Vánoční svátky a všem dodatečně přeji hodně štěstí a zdraví do roku 2018.

Kateřina Řeháčková, Rice Lake

Rodina mého host taťky a já

Vánoce