Pozdrav Adama z Rice Lake 2

Ahoj,

Zdravím všechny čtenáře Žamberských listů opět po několika týdnech z Rice Lake. Od mého posledního článku uběhlo jen par týdnů, ale za to několik zážitků přibylo. Začátkem listopadu jsme vstoupili do nového termu, což znamená, že jsme si museli navolit nové předměty na další cca 2 měsíce. Tento druhý term jsem si nechtěl zbytečně komplikovat náročnými předměty, a proto jsem se snažil vybrat si takové předměty, které nebudou náročné jak na úkoly, tak i na učení.

          Možná si někteří myslí, že se chci jenom tak zvaně ulít a mít větší volno. Bohužel to není zas taková pravda. Po ukončení podzimních sportů jsem plynule z fotbalu přešel na basketbal. Na jednu stranu mně nový sport přinesl a doufám, že ještě přinese spousty nových kamarádů, na druhou stranu se trénink ze tří dnů v týdnu prodloužil na cely týden a to někdy dokonce do brzkých ranních hodin před školou. Je to opravdu náročné vstávat v 5:00 s vědomím, že za chvíli budete běhat a posilovat. K tomu máme většinou 2 zápasy týdně, takže není nic lepšího, než když máte ve středu dvou fázový trénink, ve čtvrtek zápas a v pátek překvapivě zase ranní trénink. Musím se přiznat, že mě snad ani zas tak nevadí velké množství tréninku, jako spíše již dříve zmíněné brzké ranní vstávání. Toto je tedy důvod mého výběru nových předmětů. Do druhého termu jsem si ponechal Band (orchestr) a Study Hall, kde si děláte svoje úkoly atd. Pro zbylé tři hodiny jsem zvolil zeměpis, dějepis a transportation, což je ve zkratce více praktický předmět, kde se učíme o různých strojích, motorech a pohonných hmotách a také vyrábíme svoje vlastní jednoduché motory.

          Měsíc listopad byl asi zatím nejpestřejším měsícem, co se nových zážitků týče. Hned ze začátku měsíce tu začalo sněžit a během pár hodin jsme měli několik centimetrů bíle pokrývky. S bratrem jsme neváhali a hned vyšli ven postavit prvního letošního sněhuláka. Sníh nám nakonec moc dlouho nevydržel a do týdne roztál, což ovšem neovlivnilo našeho sněhuláka, který ještě pár týdnů vydržel stát na svém místě. Během posledních dvou týdnů jsem doslova procestoval Wisconsin. První vetší výlet jsem podniknul se svoji host rodinou do hlavního města Madison. Zde se konalo finále státu středních škol v americkém fotbalu. Vyrazili jsme již den předem a strávili noc v krásném hotelu na okraji Madisonu. Rice Lake se s velkou slávou probojovalo až do finále a mělo možnost si zahrát na univerzitním stadiónu Camp Randall pro 80 000 lidí. Překvapivě v docela jednoznačném zápase vyhrálo Rice Lake a stalo se mistrem po 38 letech. Dva dny na to jsem zamířil do státu Minnesota, který se nachází západně od Wisconsinu na basketbalový zápas – NBA. Do třetice všeho dobrého jsme se začátkem prosince vydali na druhou stranu Wisconsinu, konkrétně do města Green Bay zhlédnout zápas v americkém fotbale – NFL. Musím říci, že to byl asi dosud jeden z nejlepších zážitků v U.S.                                   

           V průběhu těchto všech sportovních zápasů a turnajů jsme také oslavili velmi populární americký svátek zvaný Thanksgiving, při němž se celá rodina sejde a tráví čas spolu s obrovským množstvím jídla a pití.

           Závěrem bych chtěl pozdravit moji rodinu a mé kamarády a popřát nejen jim šťastné, veselé a klidné prožití vánočních svátků.

                                                                                                   

                                                                                          Adam Šindelář, Rice Lake    

 

                 

Foto s bratrem Garrettem a sněhulákem

Statión Lambeau Field, z leva host-táta, host setra

zpracování jelena s tátou a dalšími členy rodiny