Už tam budem?

Ve dnech 16. až 18. ledna jsme se já a moji spolužáci Honza Ježdík, František Šeda, Kateřina Škorvánková a Miroslav Pavlišta společně s panem učitelem Andrlem vydali do Ostravy. Tam nás čekalo natáčení televizní soutěže s názvem: Už tam budem?

Ve středu jsme bez zpoždění odjeli vlakem z Ústí nad Orlicí, což hlavně Míru dost překvapilo. V Ostravě jsme vystoupili na nádraží a po chvíli chůze s vydatnou pomocí GPS jsme dorazili do hotelu. Po vybalení věcí jsme se vydali na cestu po Ostravě. Navštívili jsme tamní radnici, z jejíž věže byl nádherný výhled na celou Ostravu, ale hlavně jsme zahlédli náš další cíl, nákupní centrum v celé jeho kráse. Chtěli jsme se v něm navečeřet a nakoupit jídlo na čtvrtek a pátek, ale dva z nás tolik zaujaly obchody s oblečením, že v nich strávili hodinu času.

Ve čtvrtek jsme museli brzy ráno vstávat, protože jsme si chtěli alespoň umýt hlavu. To jsme ještě nevěděli o důkladné péči paní maskérky, která nás celé natáčení doprovázela jako stín a třeba mě před každou scénou důkladně přečesala. Tolikrát za den jsem se ještě v životě nečesal. Dodávkou nás dovezli do Dolní oblasti Vítkovice, ve které probíhalo natáčení. Celou cestu se v kufru převalovala kamera, ale to jsme nevěděli, takže se nám trochu zdálo, že dodávka se brzy rozpadne. Týmové oblečení bylo děláno asi na trochu starší účastníky, protože se v něm většina z nás cítila jako v pytli. Naprostou většinu dne jsme strávili ve vytápěné místnosti pohodlně uvelebeni v sedacích vacích, pouze čas od času jsme šli na natáčení. Večer nás stejnou dodávkou odvezli zpět do hotelu.

V pátek jsme poučeni o své naprosté navigační neschopnosti radši jeli tramvají až na nádraží, na kterém jsme bohužel strávili kolem půl hodiny, protože vlak z Polska měl 25 minut zpoždění. Celou zpáteční cestu jsme strávili v naprosté pohodě, pouze nás trochu potrápily příliš malé stolečky, na kterých se špatně hrály karetní hry.

Celé tři dny jsme si užili a nyní už mnohem lépe víme, jak to v televizi funguje, například že vám musí zalepit značky na botách, protože si žádná firma nezaplatila reklamu.

Za tým Krypton Prokop Bernard

PS: vidět nás můžete dne 24.2 před obědem na déčku