Ohlédnutí za Majálesem

     Dne 5.4. 2019 se uskutečnila volba krále a královny Majálesu 2019, kterou jsme z vyšších ročníků vyhráli my jakožto třída 6.A  a z nižších ročníků / princ a princezna / třída 3.A.

Pár týdnů před volbou jsme se začali připravovat s tím, že do toho moc úsilí dávat nebudeme. Nejdříve  jsme se dohodli na tématu naší přehlídky, kdy jsme měli v plánu vytvořit malé letadélko z banánové krabice a Tyršovu rozhlednu z věcí, které najdeme po škole. Postupem času se nám to začalo vymykat z rukou a naše letadlo začalo dosahovat  až dvoumetrových rozměrů. S rozhlednou to vypadalo dost podobně.  Po nácviku volné disciplíny, se kterou jsme byli  nakonec i spokojení / tancovali jsme jako akvabely na suchu /, nám začalo docházet, že se nám příprava tento rok docela povedla a že bychom mohli mít nějakou šanci.

Naše úsilí vyvrcholilo v den volby, kdy se zdálo, že vše jde jak po másle, ale po zhlédnutí ostatních vystoupení někteří z nás začali ztrácet naději na výhru, avšak  navzdory našim pochybnostem  jsme vyhráli. Poté nastala chvíle plná štěstí a rozesmátých spolužáků, kteří měli ústa plná dortů. Byl to skvělý pocit, když jsme opomenuli to, že nás na Majálesu čeká povinné vystoupení s volnou disciplínou a průvod, ve kterém se poté vezli  naši spolužáci, Nikola Šmoldas a Anežka Peterová,  coby král a královna.

V den Svátku práce 1.5. 2019 Majáles započal průvodem všech tříd Gymnázia Žamberk. Naše třída byla převlečená za královské letectvo, kde využili vyrobené letadlo z volby, ve kterém letěl náš třídní učitel Petr Vanický, a k původnímu letadlu vyrobili ještě jedno takové, ve kterém letěl náš spolužák. Zbytek členů z královského letectva šel hned za kočárem s koňským spřežením a „ochraňoval“ královskou rodinu.

Jelikož jsem se se svou spolužačkou průvodu neúčastnila, měla jsem možnost vidět celý průvod a kostýmy všech tříd. Myslím si, to tento rok bylo velmi povedené a že do toho všechny třídy daly maximum. Také nesmím zapomenout na orchestr, který odvedl veliký kus práce a dodal průvodu tu správnou atmosféru. Po průvodu přišel na řadu proslov krále a královny, kdy jsme pod pódiem vesele sledovali naše vystresované a rudé spolužáky. Poté následovala vystoupení většiny tříd gymnázia a několika tříd ze základní školy.

Posléze stres přešel i na nás ostatní, protože jsme po náměstí marně hledali všechny potřebné věci  a hudbu na naše vystoupení. Věci jsme nakonec našli, jen celou naši taneční sestavu jsme dost zkazili, ale zasmáli jsme se tomu a doteď doufáme, že nikdo nic nepoznal.

Vše ale nakonec dopadlo víceméně tak, jak mělo. Dvacátý ročník Majálesu dopadl dobře, bylo docela pěkné počasí, královská rodina si užila dobu strávenou na podiu na trůnech a ostatní si také skvěle užili průvod a svá vystoupení.

/ Natálie Kvačková, Anna Podzimková, Nikola Šmoldas, Valerie Oros /

Fotogalerie zde: https://drive.google.com/drive/folders/1yR7_4poFozYnyxFgPhw5FIMgkKFoWMmm