Postup do celostátního finále

Ve Svitavách dnes proběhlo Krajské finále škol v přespolním běhu a naši školu reprezentovala hned tři družstva. Na závodníky čekalo příjemné podzimní počasí, trasa závodu byla pestrá – zpevněný povrch cyklostezky, šotolinové cesty i dřevěné chodníky ve Vodárenském lese. Nejlépe si vedlo družstvo nejmladších dívek, které těsně zvítězilo a radovalo se z postupu do celostátního finále v Hradci Králové. A kdo se o postup zasloužil? Ella Štruncová, Aneta Kristejnová, Karolína Halbrštátová, Simona Zezulková a Daniela Berková. Velké naděje jsme vkládali do obou týmů středoškoláků, nicméně letos jsme se museli sklonit před běžeckými schopnostmi pardubického gymnázia Dašická. Chlapci i dívky vybojovali druhá místa, což je jistě pěkný výsledek  Jan Pešava, Matěj Költö, Jakub Vondráček, Jakub Hermann, Jaroslav Veselý = družstvo chlapců; Lucie Motlová, Zuzana Haufová, Marie Sokolová, Aneta Bartošová, Jana Petráňová, Tereza Abrahámová = družstvo dívek. Honza Pešava navíc suverénně zvítězil mezi jednotlivci. Všem bych chtěl poděkovat za perfektní reprezentaci naší školy 

Mgr. Kamil Koblížek