Americký student na žambereckém gymnáziu

V půlce listopadu do Žamberka přiletěl z partnerského města Rice Lake ve Wisconsinu, USA student Kade McCann. Kade zde byl již v červnu na návštěvě s delegací z Rice Lake a zalíbilo se mu zde natolik, že tu chtěl strávit delší čas. Jeho školu mu povolila dálkové studium, a tak tedy 9. listopadu stál opět na české půdě. Celý první týden strávil Kade u rodiny Černých (Honza Černý byl Kadovým host bratrem, když byl Honza v USA) a překonával jet lag 🙂 Poté se přesunul k rodině Strnadových, kde víceméně strávil zbylé 2 měsíce.

Kade navštěvoval hodiny AJ, Vv a Tv na žambereckém gymnáziu, docházel na 2 hodiny AJ na ZŠ 28. října a na 2 hodiny na kurz AJ do Anima pod vedením Báry Ševčíkové. Angličtinu se samozřejmě neučil, ale pomáhal studentům se rozmluvit a komunikovat v AJ na denní bázi. S gymnáziem zažil i několik akcí, např. výjezd do Hradce Králové do Petrofu a návštěvu planetária, návštěvu koncertu v Rudolfinu, tradiční předvánoční volejbal nebo anglické divadlo v Ústí nad Orlicí. S rodinou navštívil Surf arénu v Praze či Divadlo Járy Cimrmana, kde shlédnul hru Dobytí severního pólu (v AJ!).

Dle jeho slov se zde Kadovi velmi líbilo, byl to pro něho nevšední zážitek a určitě se sem v budoucnu chce vrátit. Našel si tu několik nových kamarádů, nejvíce si oblíbil třídu 6.A 🙂

My Kadovi děkujeme za jeho pomoc a ochotu a také pozitivní přínos pro studenty, kteří zjistili, že se angličtiny bát nemusí a mohou ji využívat nejen v počítačových hrách a při sledování seriálů, ale i v běžném životě.

Silvestr

Farewell Party