Vojta zdraví z Rice Lake 2

4. 2. 2020

Zdravím z Rice Laku v USA, ze sesterského města Žamberka. Už pět měsíců jsme tu společně s Maxem a Emmou výměnnými studenty. Od minulého článku v ŽL se událo strašně moc věcí. Začal bych asi tou největší změnou, a to, že jsme už všichni změnili naše host rodiny. Moje nová host rodina se jmenuje Haughians. Mám dva mladší bráchy, první se jmenuje Jeremy a je mu čtrnáct let. Rád s ním chodím rybařit či jezdíme na sněžném skútru. S pětiletým bráchou Zachem hraji různé sporty u nás v přízemí domu. S novou rodinou bydlíme nedaleko malého lesíku, dost daleko od města. Jelikož je tu stále ještě zima, tak si užíváme sněhu s mladším bráchou a našimi psy, běžkujeme kolem domu, nebo si hrajeme ve sněhu. Už jsem taky odjel mých pár závodů na běžkách. Jelikož jsem začal aktivně běžkovat teprve před pár měsíci, tak nejsem tak dobrý jako ostatní. Můj jediný cíl při každém závodu je nebýt poslední a tento cíl se mi zatím daří plnit.

Také jsem si změnil školní předměty. Tento term jsem si záměrně zvolil lehčí předměty, abych se trochu stíhal učit na rozdílové zkoušky, abych se mohl vrátit do své třídy. Moje první hodina se jmenuje Plants and Animals (rostliny a zvířata). V tomto předmětu se učí hlavně o práci v zemědělství a farmaření. Druhou hodinu mám Foods for Teens. Zde se učíme základy vaření. Třetí hodinu mám stále Band, který se střídá se Study Hall, kde se mohu učit, či připravovat jiné věci do školy (prezentace apod.). Poslední hodinu mám společně s Maxem. Vzali jsme si Fit for Life. Je to takové cvičeni, které je občas trochu náročné, ale už jsme dělali třeba jógu nebo jsme byli běžkovat. Ještě před Vánoci jsem strávil víkend s mojí první host rodinou sjezdovým lyžováním v Michiganu. Také jsme nakupovali a podnikali řadu super aktivit. Vánoce jsme slavili vícekrát-s různými členy rodiny. Dostal jsem spoustu dárků, ale největší dárek pro mě byla moje host rodina, s kterou jsem zažil strašně moc a už teď se mi po ni stýská. Nový rok jsem u nás doma oslavil s Maxem.

Chtěl bych pogratulovat všem, co udělali test a příští rok sem pojedou, protože je to vážně strašně super zážitek, který mi dal hodně nových zkušeností a kamarádů. Jinak pozdravuji všechny čtenáře Žamberských listů a v březnu se zase ozvu.

Vojta Cvik

PS: V první rodině jsem měl bráchu Zacha, který byl starší a v druhé rodině mám také bráchu Zacha, ale malého. Takže na fotkách jsou oba bráchové se jménem Zach, ale jsou to rozdílní bráchové.

S bráchou Zachem na běžkách kolem domu.

S druhou host rodinou: Haughians.

S bráchou Zachem po hokejovém zápase.