Vojta zdraví z Rice Lake 3

Zdravím všechny čtenáře Žamberských listů. Od minula se opět udála spousta věcí. Ve škole nám příští týden a po jarních prázdninách začne poslední čtvrtletí v našem školním roce. Pro tento term jsem si vybral předměty: Outdoor Adventure (venkovní aktivity jako rybaření atd.), Aquatic Ecology (věda o vodních živočiších, speciálně z blízkého jezera), potom jsem si změnil Band na Graphicdesign a poslední hodinu mám Psychologii.

Od mého posledního článku jsem zase zažil řadu věcí, jako závodění na sněžném skútru s bráchou, navštívil jsem museum v Minneapolis či hokejový šampionát. Taky jsmebyli s Emmou a Maxem lyžovat v nedalekých horách (trochu menší než Říčky). Zúčastnil jsem se největšího závodu na běžkách v Americe. Odjel jsem 15 km bruslením za 1 hodinu a 1 minutu. Vzhledem ke skutečnosti, že na běžkách jsem začátečník, tak jsem byl se svým výkonem velmi spokojený. S mojí host-rodinou jsme byli na losování zbraní, kde jsem vyhrál dvě zbraně, které ale nechám zde. V současné době žije moje rodina výrobou javorového sirupu, což je pro mě něco úplně nového. Javory zcela obklopují náš dům a my jsme zavěsili opravdu hodně vaků na jednotlivé stromy. Do těch obalů potom začala vytékat míza. Pro upřesnění – dohromady jsme měli asi kolem 3.000 litrů mízy a z toho jsme uvařili asi 100 litrů sirupu, který mimochodem chutná výborně.

Jinak se nestalo nic moc zásadního až na jednu věc. V posledních pár týdnech se začal šířit koronavirus. Sledujeme situaci i v ČR. Nechci panikařit, ale naše školy se už taky zavřely – asi o týden později než v ČR. Lidé tu začali vykupovat toaletní papír a trvanlivé jídlo. Kvůli viru nepojedu o jarních prázdninách do Mexika a někteří výměnní studenti budou posláni domů. Nám, českým studentům, tato situace zatím nehrozí. Věřím, že se situace začne vyvíjet k lepšímu. Nezbývá nám nic jiného, než si užít jarní prázdniny a já s Emmou se alespoň můžeme připravovat na rozdílové zkoušky. Přeji nejen čtenářům, ale všem, dobrou imunitu a hlavně hodně zdraví.

Vojta Cvik

Exchange studenti