9.12.2020

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně vás zve na online den otevřených dveří v pátek 21. 1. 2021 od 9.00 do 14.00 hodin. Informace pro zájemce jsou dostupné na http://www.fme.vutbr.cz/studium/uchazecum/

9.12. 2020

Ahoj, středoškoláku!
 
Věděl si, že i v 21. století nemáme dostatečný počet nesmírně potřebných tlumočníků českého znakového jazyka? A věděl si, že s tím můžeš něco dělat?
 
Pojď se stát hrdinou všedního dne a vydej se na cestu pomáhající profese tlumočníka. První studenti unikátního bakalářského programu Tlumočnictví českého znakového jazyka (TCZJ) hledají spolužáky, a právě ty můžeš rozšířit jejich řady.
 
Staň se součástí prestižní Masarykovy univerzity v Brně s více než 100-letou tradicí vzdělávání. Jsme nejmladší studijní program na Filozofické fakultě, máš tedy možnost psát naši historii.
 
V průběhu tří let se v první řadě naučíš český znakový jazyk na profesionální úrovni 
a osvojíš si základy lingvistiky, abys tak mohl komplexně uvažovat o jazyku, který se učíš. Získáš i specifické profesní znalosti a dovednosti tlumočníka a zkušenosti z praxe nabydeš již při studiu. A na konci se staneš absolventem prvního vysokoškolského programu v ČR zaměřeného přímo na tlumočnictví českého znakového jazyka!
 
Kde nás najdeš?
 
Instagram: tczj_muni
 
Doufáme, že se uvidíme v září 2021!
 

16.11.2020 Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU

Vzhledem k nouzovému stavu v ČR nemůžeme letos uskutečnit tradiční Den otevřených dveří na fakultě. Proto pro Vaše studenty spouštíme Online den otevřených dveří.
Budeme Vám moc vděční, pokud informace předáte studentům.

Den zahájíme v 9:00  na FB České zemědělské univerzity v Praze živým vysíláním o univerzitě.

Od 10 – 14 h. bude k dispozici celé studijní oddělení a odpovídat na dotazy živě. Studenti se tak mohou dozvědět například:

  • Informace o přijímacím řízení a počty přihlášených a přijatých studentů v minulých letech
  • Jak probíhají přijímací zkoušky? Informace k celkové přípravě na zkoušky a k tomu, co univerzita k dané přípravě poskytuje.
  • Studijní plány k jednotlivým programům ke stažení

16. 9. 2020


Organizační tým veletrhu pro studenty připravil alternativní koncept veletrhu s názvem „Gaudeamus Roadshow Česko“. Cílem tohoto konceptu je vzít nejdůležitější aspekty veletrhu Gaudeamus a přivést je studentům přímo do jejich regionu. V rámci Gaudeamus Roadshow se uskuteční vždy jednodenní akce v těchto krajských městech: Brno, Zlín, Olomouc, Ostrava, Jihlava a Pardubice. Jedná se o kraje, které tvoří největší podíl na návštěvnosti veletrhu Gaudeamus v Brně. Pro ostatní regiony České republiky je připravován veletrh Gaudeamus Praha, který proběhne v termínu 19. – 21. ledna 2021.

Gaudeamus letos přijíždí do vašeho regionu

Na veletrzích Gaudeamus se v roce 2020 setkat nemůžeme. Volbu dalšího studia však maturanti na další rok odložit nemohou. Gaudeamus proto v letošním roce zamíří za studenty do regionů!

 

V rámci Gaudeamus Roadshow Česko bude pro návštěvníky připraveno:

  • Kontaktní místa škol s možností osobní komunikace se zástupci školy.
  • Přednášky o aktuální nabídce a podmínkách studia.
  • Odborné přednášky pro pedagogy a výchovné poradce.
  • Testovací centrum s testem předpokladů pro studium.
  • Vstup zdarma pro registrované studenty a pedagogy.

 

Gaudeamus Roadshow bude doplněna celoroční on-line prezentací vystavovatelů na portálu www.gaudeamus.cz, v aplikaci Gaudeamus Guide pro studenty a rodiče a v aplikaci Gaudeamus Advisor pro středoškolské pedagogy. Tyto on-line informační zdroje nabídnou kompletní kontaktní informace, rejstříky studijních oborů, informace o fakultách a přijímacím řízení na všech zúčastněných školách. Návštěvníkům budou také k dispozici vyhledávače studijních oborů, škol a fakult.

GAUDEAMUS ZA VÁMI PŘIJEDE DO TĚCHTO MĚST:

BRNO

6. 10. 2020

Kongresové centrum 

Hlinky 35

► VÍCE INFORMACÍ

OLOMOUC   

7. 10. 2020

BEA Centrum

Kosmonautů 1288/1

► VÍCE INFORMACÍ

ZLÍN

8. 10. 2020

Baťův institut

Vavrečkova 7040

► VÍCE INFORMACÍ

JIHLAVA

13. 10. 2020

Dělnický dům

Žižkova 1696

► VÍCE INFORMACÍ

OSTRAVA

14. 10. 2020

DKMO Ostrava

28. října 2556/124​

► VÍCE INFORMACÍ

PARDUBICE

20. 10. 2020

Centrum IDEON

Jiráskova 1963

► VÍCE INFORMACÍ